משולש הזהב

לרובנו יש היבטים בחיים שזורמים לנו יותר בקלות ומתפתחים באופן שמשמח אותנו, הן ברמת התהליך והן ברמת התוצאה, והיבטים שבהם קשה לנו יותר לחוות ולקיים לאורך זמן התפתחות משמחת. לאחרונה שמתי לב כי ישנו משולש של זהב אשר נוכח באופן טיפוסי באותם היבטים שזורמים לנו בקלות ומתפתחים באופן שמשמח אותנו, והוא חסר באופן מלא או חלקי באותם היבטים שבהם אנו מתקשים לחוות זרימה וצמיחה משמחת. משולש הזהב מורכב מצלע הבסיס שהיא כוונת הלב ומשתי צלעות נוספות שמסייעות להגשמה שלה: שיתופי פעולה מצמיחים ואיזון פנימי.

צלע הבסיס, כוונת הלב, משמעה הכיוון שאליו הלב שלנו פונה והקשבה לו. הצלע של שיתופי פעולה משמעה בחירת שיתופי פעולה מצמיחים המבוססים על התאמה אנושית ברמת הערכים ועל יכולות וכישורים משלימים. הצלע של איזון פנימי משמעה הקשבה רציפה ויציבה לצרכי הגוף שלנו (תזונה, תנועה ומנוחה) ולצרכינו הרגשיים (צורך במרחב אישי, ביטוי הרגשות שלנו באופן טבעי ואותנטי וכיו"ב) לאורך המסע שלנו בכיוון שאליו הלב מכוון.

הקשבה לכיוון שאליו הלב מכוון משמעה הקשבה לרצון שלנו במובן העמוק של המילה, כלומר לשילוב בין חשק וכמיהה לבין עמדה ערכית אותנטית שלנו ביחס אליו. המדד שעוזר לנו לדעת האם מדובר בכוונת הלב שלנו הוא לדמיין כי מובטח לנו שאף אחד מפחדינו באותו הקשר לא יתממש, כעת, האם הליכה בכיוון הזה משמחת אותנו. האם כשאנו מדמיינים את עצמינו בעשייה ובחוויה הזו, עולה בנו רגש ברור של שמחה. אם התשובה היא כן, ככל הנראה מדובר בכוונת הלב שלנו. אם אותה שמחה לא מתעוררת, כנראה שלא מדובר בכוונת הלב שלנו.

כאשר מדובר בכוונת הלב שלנו, חשוב מאוד שנקשיב לה, אך על מנת שנוכל להגשים אותה באופן המיטבי שיתפתח ויצמח לאורך זמן, עלינו לוודא כי גם שתי הצלעות הנוספות נמצאות איתנו. צלע שיתופי הפעולה משמעה שיתופי פעולה מצמיחים עם אנשים שעמם אנו מסונכרנים ברמה הערכית ושלהם יש יכולות או כישורים המשלימים לשלנו, המובילים ליצירה משותפת שהיא בבחינת שלם הגדול מסך חלקיו. כך למשל, נניח שכוונת הלב שלנו היא לעצב בתים באופן יצירתי כל חיינו, שיתוף פעולה מצמיח בהקשר זה יכול להיות עם אדריכל שהאדריכלות זורמת בעורקיו, הוא מסונכרן איתנו ברמה הערכית, כאדם, ותהליך היצירה המשותף שלנו, משלב חוויה של הבנה והשלמה הדדיות יחד עם תוצאה רצויה ומשמחת שלא ניתן היה להגיע אליה, ללא אותו שיתוף פעולה.

הצלע השלישית, צלע האיזון הפנימי, משמעה להצליח להישאר בחיבור לצרכי הגוף שלנו ולצרכינו הרגשיים לאורך המסע המרגש אחר כוונת הלב. כך למשל, היסחפות לעיצוב הבתים יכולה לגרום לנו להתנתק מצרכי הגוף שלנו לשתות, או לנוח, או להיות בתנועה. חוסר הקשבה כשהגוף אומר לנו שהוא צמא, רעב או עייף, יכול להיות לא מזיק כשזה קורה פעם אחת או מספר פעמים, אך כשמדובר במסע חיים, כמו המסע אחר כוונת הלב, הלמידה להקשיב לצרכי הגוף שלנו, בתוך ההיסחפות, היא אחד מן המרכיבים החשובים לצורך הגשמתו. כך גם ביחס לצרכינו הרגשיים. נניח למשל כי אנו מרוצים מאוד משיתוף פעולה מקצועי שנוכח בחיינו, האדם שעמו אנו משתפים פעולה הוא אדם נפלא וברמה המקצועית אנחנו מסייעים אחד לשני להרים את העשייה המקצועית לגבהים חדשים ומרגשים, אך הצורך של אותו אדם בהתחלקות רגשית עמנו, הוא אינטנסיבי מדי עבורנו באותה העת. אנו זקוקים למרחב אישי שקט ונפרד, במינון גבוה יותר מזה שנוצר לנו באינטראקציה עמו. במידה ולא נקשיב לצורך הרגשי הזה שלנו, ולא נשתף בו את אותו אדם שהשותפות עמו יקרה לנו, נוכל למצוא את עצמינו בחלוף הזמן, מותשים. במובן זה, הקשבה לגוף ולרגש משמעה להכיר ולכבד את הגבולות שלנו כבני אדם, להצליח לבטא אותם באופן ברור, מכבד ואמפתי מול שותפינו, ולתת לאותם צרכים של הגוף והנפש שלנו, מענה ממשי בחיינו.

כאשר אנו לא קשובים מספיק לכוונת הלב שלנו (צלע הבסיס) אנו נוטים להרגיש עצבות הנובעת מכך שאנו לא מקשיבים לכוונת הלב, ולא מן התוצאה שהושגה או לא הושגה. כלומר, השמחה העמוקה היא תוצאה של ההקשבה ללב עצמה. כאשר אנו לא נמצאים בשיתופי פעולה מצמיחים ומתאימים (צלע שנייה) אנו נוטים להרגיש רגשות שנחווים כשליליים ונובעים לרוב מתפיסה של פער במישור הערכי בינינו לבין שותפינו,[1] ו/או שעמום שנובע ממחסור בחוויה של התפתחות בתוך האינטראקציה עם שותף שאינו דומה לנו בתחומים שאליו הוא מעוניין להתפתח ושחסרה לנו באינטראקציה עמו חוויה של השלמה הדדית מצמיחה. כאשר אנו לא באיזון פנימי (צלע שלישית) אנו נוטים להרגיש מותשים ותשושים, ולא אחת עשויים להאשים אנשים אחרים בתשישותנו, על אף שלמעשה, האחריות להקשבה ולמילוי אחר צרכינו הפיזיים והרגשיים, היא שלנו.

כעת ננסה לחשוב על תחום או הקשר בחיינו שממנו ובתוכו אנו ממש מאושרים ברגע זה. האם מתקיימות בו שלוש הצלעות?

ואם ננסה לחשוב על תחום או הקשר בחיינו שמתסכל או מעציב אותנו ברמה כזו או אחרת, או שקשה לנו בו, או שהוא מתיש אותנו, האם מתקיימות בו שלוש הצלעות? האם אחת או יותר מן הצלעות חסרה בו, או לא מספיק יציבה?

כאשר שלוש הצלעות מתקיימות בהקשרים ובתחומים רבים בחיינו, אנו נוטים לחוות ביטחון, שייכות וצמיחה, אשר מובילים בתורם לחוויה של שלמות עמוקה בתוכנו. כאשר אותה תחושה של שלמות חסרה בחיינו, באופן כללי או בהקשרים מסוימים, יש לנו הזדמנות לצאת למסע אחר שלוש הצלעות, לבנות, לשנות, לייצר אותן, ולהיווכח כי זו אחת מן המתנות היפות שנוכל לתת לעצמינו, לאהובינו ולעולם.

אדם שלם הוא אדם שמיטיב עם עצמו, עם הקרובים לו ועם העולם, אדם שלרוב נוכח בחייו משולש הזהב. אין זה אומר שאין בחייו קשיים ואתגרים, אך הוא נוטה לפגוש אותם עם שמחה שנותרת נוכחת בלבו, עם שלווה, כוחות ואנרגיה. לכל אחד מאיתנו קיימת האפשרות להעניק לעצמו ולאהוביו את התכשיט היקר שנוצץ למרחקים ארוכים, את משולש הזהב. והרגע הנכון ביותר להעניק אותו, הוא תמיד, עכשיו.

[1] לקריאה נוספת על אופיים של הרגשות הרווחים בחיי היומיום : בן-זאב, א' (2001). בסוד הרגשות. תל אביב: כנרת זמורה-ביתן.

מאמרים נוספים

לאפשר תנועה

אומרים על הנפש שהיא לא עומדת בזה, אך עמידה היא מנח של הגוף והנפש היא אינספור רבדים. כשאת מרגישה שונות

קראו עוד »

מַשֶּׁהוּ בַּיַּחַד שֶׁלָּנוּ

כְּשֶׁהָיִיתִי בַּת שֵׁשׁ עֶשְׂרֵה, הָיִיתִי בָּאָה לְסַבָּא שֶׁלִּי בכָּל יוֹם שְׁלִישִׁי אַחֲרֵי בֵּית הַסֵּפֶר, וְנִשְׁאֶרֶת לִישֹׁן.אֵיךְ שֶׁהָיִיתִי פּוֹתַחַת אֶת שַׁעַר

קראו עוד »
סל קניות

משלוחים והחזרות

בלב, אנחנו שולחות לכן כל מתנה בדואר מעופף, אך במקביל, רק ליתר ביטחון, אנחנו עובדות גם עם חברות משלוחים מעולות שדואגות להביא את החבילות עד לפתח הבית (והחל מקנייה ב 300 ש"ח, כל הקסם הזה קורה בחינם:-))

אז הנה כל מה שמרגיש לנו שתרצו לדעת בהקשר הזה, ומה שלא מובן, תמיד תכתבו לנו ונשיב באהבה

** כתוב בלשון נקבה אך פונה לכל המגדרים ואנשי הלב

כל הזמנה מתחילה אצלנו באריזה קסומה מהלב

אנחנו משתדלות שכל האריזות יהיו מוכנות עד 48 שעות ממועד ההזמנה ואז הן יוצאות לחברת המשלוחים.

כל הזמנים שאנחנו מציינות כאן מתייחסים לימי עסקים (ימי עבודה), ולא ימי שישי, שבת או חגים.

כשההזמנה שלך ארוזה ומוכנה לצאת לדרכה, אנחנו מעדכנות אותך במייל.

חברת המשלוחים

כשאנחנו נותנות חבילה ארוזה וקסומה לחברת המשלוחים, אנחנו דואגות שזו תהיה חברה שאנחנו סומכות עליה, אך כמו בלב, גם בכבישים, יש לפעמים פקקים, עומסים לא צפויים ושאר חוויות מפתחות:-) לכן, לעיתים רחוקות, החבילה מעט מתעכבת, ואז יש לכולנו הזדמנות לפתח את שריר הסבלנות, ועל הדרך את הקשר בינינו:-) במילים אחרות, רוב הזמן המשלוח יגיע מהר וימיס לכן את הלב, ולעיתים רחוקות, משהו יאריך את הדרך, ואז תדברו איתנו ונדאג לטפל במה שצריך:-) ועדיין יימס לכן הלב

שליח עד הבית

החברה שאנחנו עובדות איתה מצליחה למסור 95% מההזמנות יום למחרת האיסוף מאיתנו לערים ויישובים גדולים ומרכזיים. ההתחייבות שלהם היא עד 3 ימי עסקים.

לגבי קיבוצים, מושבים, ואזורים מרוחקים כמו רמת הגולן, הערבה, יהודה ושומרון וכדומה, הם מתחייבים ל- 5 ימי עסקים. יש להם יום או מספר ימי הגעה לישוב בשבוע וזה מאוד תלוי איך זה מסתדר. למשל חבילה שנאספה מאיתנו ביום ראשון, תסופק לרוב למחרת אם יום הכניסה הוא יום שני. אבל אם יום הכניסה הוא יום חמישי, החבילה תסופק אז.

תקבלו הודעות SMS מחברות השליחויות עם עדכונים לגבי המשלוח והשליחים יתקשרו לתאם את ההגעה לפני שהם מגיעים.

מה אם פתאום הבנתי שכל החכמה כבר נמצאת אצלי בלב ואני לא צריכה לקנות יותר שום דבר בעולם:-)

קודם כל, מהמם:-) וללבו של עניין, במידה ויש לך רצון להחזיר אלינו משהו שקנית ולבטל את העסקה, תשלחי אלינו את המוצר/ים סגורים, לא משומשים, תוך 30 יום מיום הרכישה ועם קבלת המוצר/ים תקבלי זיכוי כספי או קופון לפי בחירתך (לא כולל את עלות המשלוח).

יש דברים שאין להם תחליף, ומה אם עדיין אני רוצה להחליף?

בכיף, הכל טוב:-) במידה ותרצי להחליף מוצר, נחליף לך אותו בשמחה, (עלות המשלוח הלוך וחזור היא על המזמין/ה). על המוצר המוחלף להיות חדש, ללא שימוש, וניתן להחליף אותו בתוך 30 יום מהקנייה.

בכל שאלה, מחשבה, תהייה לגבי משלוחים, החלפות, רגשות באופן כללי, מה נכון להחליף ומה לעולם כדאי להשאיר בלב, בקיצור, לכל שאלה אנחנו כאן, תכתבי לנו וננסה להבין ביחד, ומה שלא נבין, נבין שטוב שכך:-)

מציעות לך חברות, מסכימה?

נשמח לשתף אותך במרחבים חדשים וקסומים ללב, תובנות, מחשבות, רגשות והפתעות, מתוך ים המסעות שלנו, ולהשתלב באהבה במסע המיוחד שלך

אז אם מרגיש לך כן בלב, תכתבי לנו כאן את פרטי הקשר שלך ונצא ביחד להפלגה משותפת:-)